В един от основните недостатъци на компактната дънна платка ROG Strix

...
В един от основните недостатъци на компактната дънна платка ROG Strix
Коментари Харесай

ASUS ROG Strix X470-I Gaming — още една Mini-ITX платка на базата на чипсета AMD X470

В един от главните дефекти на компактната дънна платка  ROG Strix X370-I Gaming  се трансформира отсъствието на видео-изходи, което не разрешава нейното потребление в компютрите без дискретна графична карта. Компанията ASUS, съобразявайки се с желанията на феновете на системи с дребен форм-фактор, поправя този минус в наследника — ROG Strix X470-I Gaming , който ще дебютира дружно с централните процесори AMD Ryzen от второ потомство.



Върху печатната платка с размери 170 x 170 mm инженерите на ASUSTeK Computer са съумели да поместят шестфазна захранваща система на процесорното гнездо AM4, чифт слотове за оперативна памет DIMM DDR4, два слота M. 2 (32 gbps) и един слот PCI Express 3.0 x16. За свързване на дискове също може да се употребяват и четирите врата SATA 6 Gbit/s.

Наборът от интерфейси в задната част включва четири врата USB 3.0, два USB 3.1 Type-A, Gigabit мрежов интерфейс RJ-45, три 3,5-мм аудиоконектора и видео-изхода HDMI. Между другото, би трябвало да се означи увеличеният спрямо ROG Strix X370-I Gaming нагревател на VRM, както и съществуването на безжичните адаптери Wi-Fi 802.11 ac и Bluetooth 4.2.



Спомнете си, че стартирането на централните процесори AMD Ryzen 2000 дружно с дънните платки въз основата на чипсетите AMD X470 и B450 ще се организира на 19 април.
Източник: kaldata.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР